• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • 25-й річниці виведення радянських військ з Афганістану присвячується

25-й річниці виведення радянських військ з Афганістану присвячується

2014-02-12

/Files/images/17220_1.jpg

15 лютого минає 25 років з того дня, коли останній радянський солдат покинув багатостраждальну землю Афганістану, коли припинилася безглузда, жорстока війна за участі радянських солдатів, наших громадян і земляків. Це день пам'яті тих бійців, які, виконуючи свій військовий обов'язок і присягу, воювали та гинули на чужині.

15 травня 1988 року відповідно до Женевської угоди почався перший етап виводу військ із Афганістану. Остаточно війська виведено 15 лютого 1989 року.

Через афганську війну (1979-1989 рр.) пройшло понад 160 тисяч українців.

Тривала афганська війна жорстоко зачепила усіх її учасників, і особливо сім’ї. Це незагоєна рана, невідступний біль. Загальні незворотні втрати 40-ї армії, частин, підрозділів КДБ, МВС, прикордонних військ та інших відомств склали 14751 особу, 298 зникли без вісті.

Більш як 200 тисяч солдатів і офіцерів були нагороджені бойовими орденами та медалями, а 87 стали Героями Радянського Союзу.

15 лютого воїни-інтернаціоналісти України відзначають на державному рівні День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, ініціатором якого виступила Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

З 10.02.2014 по 15.02.2014 у Шандрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів проходять заходи з нагоди 25-ї річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан.

Заступник з виховної роботи Шабан О.К. провела для учнів 9-11 класів єдиний урок мужності «Афганістан – біль у моїй душі» та організувала фотовиставку «Афганський спомин».

Учні 10 класу на чолі з вчителем історії Жандиком М.С. оновили експозицію "Дорогами Афганістану" у шкільному музеї .

/Files/images/IMGP6916.jpg

У шкільній бібліотеці була організована виставка художніх творів та документальних матеріалів щодо висвітлення цієї знаменної дати.

Ніхто і ніщо не в змозі зміряти глибину людських трагедій, психологічних потрясінь, що спіткали людей, які пройшли такий складний життєвий шлях. Цього дня ми вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах, схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, які з честю виконували воїнський обов'язок і бойовий наказ Батьківщини за її межами. Ветерани та родини загиблих повинні відчувати нашу турботу та вдячність.

Кiлькiсть переглядiв: 7